Ambalaj

A Box Koli

A-Box koli alt ve üst kapakları ana gövdeye birleşik, tek parça oluklu mukavvadan oluşan, kulakları yapıştırılmış ya da dikilmiş şekilde üretilir. Standart kutunun bütün kapakları aynı boydadır. Dış kapakları kutunun ortasında birleşir. İç kapakların arasında kalan mesafe, kutu boy – en orantısına bağlı olarak değişir. Üretimleri ve kullanımlarının ekonomik olması nedeniyle, oluklu mukavva kutu satışlarının büyük bölümü oluşturur ve pek çok ürünün taşıma ambalajı olarak kullanılır. Üretimde ve kullanımda yüksek verimlilik, düşük maliyet sağlar. Bu koliler her sektöre uygun olmakla birlikte başlıca şu ürünlerin paketlenmesinde kullanılır;

 • Katı Ürünler,
 • Sıvı Ürünler,
 • Plastik Ürünler,
 • Tekstil Ürünleri,
 • Hassas (kırılgan) Ürünler,
 • Dayanıklı Tüketim Malları,
 • Züccaciye Ürünleri,
 • Kimya Ürünleri,
 • Deterjan Ürünleri,
 • Saraciye Ürünleri,
 • Metal ve Madeni Ürünler,
 • Otomotiv Ürünleri

Kesimli Koli

Kesimli Koli standart A-Box koliden ayıran fark ise katlama ve kilitleme yönteminin farklı olmasıdır. Bu yöntem paketleme esnasında büyük kolaylık sağlar. Kesimli koli tüm ihtiyaçları karşılayan kesimleri ile hayal gücünüzü yansıtıyor. Farklı ürün üretimi yapan firmaların taşıma, sergi gibi faaliyetlerinde lazım olan özel kesim yapılan koliler ile ürünleri daha rahat gösterme imkanına sahipler.

Kasa Koli

Kasa Kolisi kapaklı ve kapaksız olarak meyve, sebze taşımacılığı ve endüstriyel robotlarla yapılan paketlemelerde kullanılır. Genellikle kolay taşınabilmesi için el tutmalı olarak üretilir. Üstün koruma, baskı ve tasarım imkanları sunarken, tedarik zinciri gereksinimleri için de en uygun çözümleri sağlar. Üretim hatlarına uygun tasarım, bant veya tutkal ile hat sonunda kapama, dikiş ve yapıştırma alternatifleri ile üretim, hijyenik, soğuk hava depolarına uygun malzeme özellikleri ve %100 geri dönüşüm. Günümüzde tahta ve plastik kasaların yerine baskılı veya baskısız oluklu mukavvadan üretilen kasa kolisi tercih edilmektedir.

Karton Köşebent

Köşebentler nakliyat sırasında hassas veya ağır ürünlerin ambalajlanmasında kullanılır. Ambalajların köşe ve kenarlarına yerleştirilerek onları korur ve olası hasarı önler. Depo ve limanlarda indirme/bindirme makinesi olarak kullanılan forkliftler ambalajların veya paletlerin alt kısmına çarparak taşınan mala zarar vermektedir. Köşebentler bu zararları önler ve müşterilerinizin şikayetlerini ortadan kaldırır.

Petek Panel

Ambalaj sektöründe bir yenilik olan petek panellerin (Honeycomb) %100 kağıt malzemenin belirli yükseklikte kesilerek, dik yönde tutkal vasıtasıyla birbirine yapıştırılması sonucunda, petek görünümü kazandırılan ve dik yüzeyine aynı nitelikteki kağıtların lamine edilmesi sonucunda elde edilen, dikey taşıma kapasitesi çok yüksek olan ambalaj ürünleridir. Palet altı veya üstü korumalarında mdf, sunta gibi malzemelerin yerine kullanılmaktadır. Mobilya sektöründe kalınlaştırıcı, light panel imalatında, alüminyum veya benzeri profil malzemelerin paketlenmesinde seperatör olarak tekstil sektöründe kullanılmaktadır.

Ondüle Karton

Ondüle karton,  iki adet mukavva birleştirilerek elde edilen katmanlı bir yapıdan meydana gelir. Bu kartonlardan bir tanesi düz iken üzerine gelecek olan karton kıvrımlı bir halde olur. Bu şekilde karton genellikle C şeklinde kıvrımlar verilerek oluşturulur. Mukavemetin (dayanıklılığın) darbe sönümle ya da kutu halinde ise sağlam olması kullanılacağı alan için yeterli gücü göstermesini sağlamaktır. İnşaat sektöründe parke korumak, seramik korumak, mermer korumak, fayans korumak için ondüle kullanılmaktadır. Aynı zamanda mobilya, gıda ve alüminyum sektörlerinde kullanılmaktadır.

Seperatör

Seperatör koli içene konulan ürünleri ayrıştırmada ve teması engellemede kullanılır. Seperatör mukavva halindedir ve tek oluklu mukavva olarak tercih edilir. Kimi durumlarda geçmeli seperatör olarak ta talep edilir. Bu tip durumlarda seperatörle yarıklar açılır, bu yarıklar sayesinde birbirine geçme hali sağlanır. Darbelere karşı maksimum koruma sağlar. Gıda, Elektrik, Mobilya, Otomotiv, İlaç, Kimya, Plastik, Beyaz Eşya, Taşımacılık, Tekstil, Matbaa gibi sektör ürünlerinin birbirine teması sonucu çizilme ve hasarları önlemek için kullanılır.

Plastik Koli ve Seperatörler

Geri dönüşüm özelliği, dayanıklılığı ve tekrar kullanılabilir özelliği ile öne çıkan bir üründür. Oluklu plastik koli ve seperatörler, birçok sektörde kullanıma müsaittir. Uzun süreli kullanım ve geri dönüşümlü operasyonlar için tasarlanmıştır. -30C ile 90C arasındaki ısı değişimlerinden etkilenmez. Darbeye ve neme karşı dayanıklıdır. Su ve deterjan ile sterilize edilerek tekrar kullanılabilir. Yüzeyi toz tutmaz. Asitler, kimyasallar ve solventlere karşı dayanıklıdır. Endüstriyel kullanımı için uygundur.

Strafor Köpük

EPS Genleştirilmiş polistren petrolden elde edilen köpük halinde termoplastik kapalı gözenekli, beyaz polistren taneciklerin şişirilmesi ve birbirine yapıştırılmasıyla üretilen darbe emici ve ısı yalıtım özelliği ile seperatör olarak kullanılan malzemedir. Çok geniş kullanım alanına sahiptir.

Daha fazla bilgi için ürün broşürümüzü indirin

Haber bültenimize abone ol

Doğrudan gelen kutunuza gönderilen en son haberleri, güncellemeleri, promosyonları ve özel teklifleri almak için kaydolun.
Kapat
Haber bültenimize abone ol